УРЯДОВА ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ПРОДОВЖУЄ ДІЯТИ

Продовжується реалізація урядової програми «Доступні ліки», яка була започаткована  півтора роки тому і залишається пріоритетною у 2019 році.

Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. У офіційних роз’ясненнях МОЗ України зазначається, що саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Смертність від серцево-судинних хвороб складає 65% від загальної смертності населення в Україні. Відповідно до статистичних даних, на діабет ІІ типу страждає один мільйон людей. Це у 6 разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано понад 210 тис. Здебільшого, це діти та молодь.

Наказом Міністерства охорони здоров”я України від 21.01.2019 № 148 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року” та Наказом МОЗ України від 01.02.2019 № 265 “Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року” затверджено новий Реєстр лікарських засобів по програмі “Доступні ліки”.

У новий перелік Реєстру увійшло 257 лікарських засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню. Переглянути лікарські засоби, які увійшли до нового Реєтру можна на сайті Міністерства охорони здоров”я України.

Нагадуємо, що за наявності підстав рецепти за програмою «Доступні ліки» виписують у ході прийомів дільничі лікарі – терапевти або лікарі загальної практики – сімейні лікарі та  лікарі-ендокринологи за умови попереднього запису на лікарські прийоми. З рецептом, де зазначена діюча речовина, необхідно звернутися до аптеки, яка є учасником програми, та отримати необхідні препарати.

Як уже повідомлялось, до  участі у програмі «Доступні ліки» задіяні аптеки:

  • ТОВ «Астарта» (Сімейна аптека), аптечний пункт № 5: м. Харків, проспект Московський, буд. 179, тел. (057)3416113;
  • ТОВ «Астарта» (Сімейна аптека), аптечний пункт № 8: м. Харків, вул. Камишева Івана, буд., 35, тел. (057)738-34-44;
  • ТОВ «Астарта» (Сімейна аптека), аптечний пункт № 25: м. Харків, вул. Туркестанська, буд., 44, тел. (057)784-05-72.

Запрошуємо пацієнтів відвідати лікарські прийоми фахівців первинної ланки медицини, за необхідності пройти додаткове обстеження,проконсультуватися та отримати рецепти на необхідні препарати, що видаються аптечними установами безкоштовно або з незначною доплатою.

Адміністрація КНП «Міська поліклініка №20» ХМР

Доступні ліки

Show Buttons
http://20pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
http://instagram.com
Hide Buttons