НЕБЕЗПЕКА ГРИПУ СУТТЄВА, АЛЕ ЙОМУ МОЖНА ПРОТИСТОЯТИ

|

Епідсезон 2018-2019 рр. у харківському регіоні проходить непросто: кількість хворих на грип і ГРВІ збільшується, і хоча епідпоріг не подоланий, показники захворюваності сезонними захворюваннями істотні і мають тенденцію до зростання, а це – свідчення інтенсивної циркуляції вірусів респіраторної групи.

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ
Суттєвим доповненням до запропонованого відвідувачам сайту інформаційного матеріалу є сюжет НСН “Харьковские Известия”,  який відображає стан справ із захворюваністю на грип та ГРВІ у м. Харкові на кінець грудня та містить коментарі офіційних осіб. Запрошуємо до перегляду.

ЕПІДСИТУАЦІЯ У РЕГІОНІ

За офіційними даними з початку епідемічного сезону в області на грип та гострі респіраторні інфекції перехворіло 77102 особи, з них діти до 17 років – 45672 особи (59,2%) .

На 49 тижні (03.12.2018 – 09.12.2018) 2018 року в області у порівнянні з попереднім відбулося зростання кількості захворілих (на 10,6%) як серед дорослого, так і дитячого населення.   Захворіло 16600 осіб, з них 8509 (51,3%) – діти за віком до 17 років. Показник захворюваності перевищив показник епідемічного порогу на 23,2%, що дає підстави характеризувати рівень захворюваності як середній. Активізація епідемічного процесу підтверджується циркуляцією вірусу грипу А, який може спричинити ускладнення епідемічної ситуації та зростання кількості захворілих, що і відімчається наразі.

За даними вірусологічного моніторингу з початку епідемічного сезону при обстеженні хворих з підозрою на грип та ГРВІ у 54 осіб виявлено вірус грипу типу А, з яких у 48,1% вірус грипу типу А (Н3N2). Сумісна циркуляція вірусів грипу А, вірусів респіраторної групи та подальше зростання темпу приросту захворюваності дають підстави прогнозувати подальше зростання кількості хворих та епідемічне поширення вірусу грипу на території області.

ВАКЦИНАЦІЯ – НАЙЕФЕКТИВНІША ПРОФІЛАКТИКА

Кращою профілактикою сезонних захворювань, якій немає альтернативи, є вакцинація, – в черговий раз наголошують у МОЗ України. До того ж вакцинуватися можна протягом всього епідсезону, тобто з осені і до весни. Хоча найбільш ефективним варіантом є вакцинація, зроблена завчасно.

В Україні зареєстровані і застосовуються вакцини для профілактики грипу «Джі Сі Флю» виробництва «Грін Крос Корпорейшн», Південна Корея, і «Ваксигрип-тетра» виробництва «Санофі Пастер», Франція. Вони містять оновлені три штами вірусу грипу, які були рекомендовані ВООЗ.

СИМПТОМИ, РОЗВИТОК ЗАХВОРЮВАННЯ ТА НЕБЕЗПЕКА УСКЛАДНЕНЬ

Нагадаємо, що для сезонного грипу характерні раптове підвищення температури більш 38ºС, головний біль, біль у м’язах і біль в суглобах, нездужання, кашель (зазвичай сухий), біль у горлі та нежить, фарингіт, іноді з’являється блювота і діарея.

При перших симптомах вірусного захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою, дотримуватися постільного режиму та рекомендацій лікаря, не займатися самолікуванням. Показанням до негайної госпіталізації є температура 39,5-40ºС, різкі слабкість і блідість, поява висипу, задуха, кровохаркання, багаторазова блювота і діарея.

Підступність і небезпека грипу полягає в можливому розвитку важких ускладнень у разі приєднання бактеріальних або вірусних інфекцій: переходом у бронхіт або пневмонію (запалення легенів), в гайморит або синусит (запалення придаткових пазух носа), ураженням серця (перикардит, міокардит), нирок і головного мозку.

Збільшити шанси уберегтися від грипу та ГРВІ допоможе виконання нескладних рекомендацій МОЗ України, до яких варто прислухатися кожному

Show Buttons
Share On Facebook
http://20pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
http://instagram.com
Hide Buttons