ПОПЕРЕДИТИ ТУБЕРКУЛЬОЗ ТА ЙОГО ЗГУБНІ НАСЛІДК ДЛЯ ЗДОРОВ’Я МОЖНА. НЕ ІГНОРУЙТЕ РЕГУЛЯРНЕ ПРОХОДЖЕННЯ ФЛЮОРОГРАФІЧНОГО ОБСТЕЖЕННЯ

|

Захворювання на туберкульоз є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб. За даними медстатистики щодня у світі помирає близько 4,5 тисяч осіб, а майже у 30 тисяч людей діагностують це поширене захворювання, що викликається різними видами мікобактерій – паличками Коха. Зазвичай, туберкульоз вражає легені (більш ніж в 90% випадків), рідше інші системи та органи (сечостатеві, мозок, кістки, кишечник тощо).

Найбільш поширений шлях передачі туберкульозної інфекції – повітряно-краплинний. Найчастіше після інфікування мікобактеріями захворювання протікає у безсимптомній, прихованій формі (тубінфікування), але приблизно один з десяти випадків прихованої інфекції, в решті решт, переходить в активну форму.

Дігностика туберкульозу заснована на певних видах обстежень. У їх числі, рентгенографія та комп’ютерна томографія уражених органів, мікробіологічне дослідження різного біологічного матеріалу, шкірна туберкулінова проба (реакція Манту) тощо. При цьому флюорографія була і залишається найбільш ефективним дослідженням, яке є надійним інструментом у профілактиці захворювання туберкульозом.

На жаль, повністю захиститися від туберкульозної інфекції не можна, але можливо запобігти розвитку хвороби за умови її виявлення на ранній стадії. Легені людини не мають нервових закінчень, тому «відчути» туберкульоз неможливо. Але планове щорічне проведення флюорографії здатне виявити хворобу до початку ускладнень. Слід пам’ятати, що найпростішими, і в той же час найважливішими способами профілактики цього захворювання є здоровий спосіб життя, відсутність хронічного психоемоційного стресу, повноцінний сон і якісне харчування.

До послуг пацієнтів КНП «Міська поліклініка №20» ХМР сучасний цифровий малодозовий флюорограф. Основні технічні характеристики апарату – висока роздільна здатність, що дозволяє проводити якісне інформативне дослідження при мінімальних променевих навантаженнях.
Процес дослідження займає мінімум часу і є комфортним для пацієнтів. Пройти флюорографічне обстеження можна за наявності направлення лікаря-терапевта або звернувшись безпосередньо до флюорокабінету, маючи при собі паспорт.
Кабінет розташований на
I поверсі поліклініки (№101). Працює з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 16.00, перерва з 12.00 до 13.00; результати дослідження видаються з 13.00 до 14.00; субота з 08.00 до 12.00.

Show Buttons
http://20pol.city.kharkov.ua/?feed=rss2
http://instagram.com
Hide Buttons