2 жовтня 2017 року – Міжнародний день лікаря

Щорічно в перший понеділок жовтня в багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день лікаря (International Doctor’s Day), який вважається днем ​​солідарності й активних дій лікарів всього світу. Адже головна мета доктора будь-якої національності – поліпшення та збереження здоров’я пацієнтів.

Ініціаторами створення цього свята виступили – Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (фр. Médecins sans frontières, MSF). Саме ця незалежна, неурядова організація «Лікарі без кордонів» в повній мірі реалізує завдання сьогоднішнього Дня. Адже її співробітники не бачать різниці в національній чи релігійній приналежності людей, а допомагають всім, хто потребує допомоги. Надають допомогу жертвам природних катастроф, різних епідемій, соціальних і збройних конфліктів. Щороку близько тисячі лікарів від цієї організації допомагають людям в різних країнах (у тому числі і в гарячих точках) світу, надаючи медичну допомогу всім, хто потрапив у надзвичайну ситуацію, без будь-якої дискримінації і відмінності. Також волонтери організації займаються профілактичною та просвітницькою роботою, спрямованою на боротьбу зі СНІДом і наркоманією.

В Міжнародний день лікаря, в першу чергу, саме вони отримують свої заслужені привітання та слова подяки. Однак, сьогодні не забувають і взагалі всіх представників лікарської спільноти, хто, дотримуючись клятви Гіппократа, надає медичну допомогу всім нужденним. Це свято людей, які обрали найгуманнішу професію в світі, чиє значення важко переоцінити, адже медичні працівники щодня рятують людські життя та лікують різноманітні захворювання й недуги.

І неважливо – працює доктор в кабінеті або в польових умовах, це не применшує його заслуг, адже цінне кожне врятоване їм життя. І як вже було сказано вище, сьогоднішній День недарма називають Днем солідарності лікарів усього світу, адже незалежно від національності, віку, громадянства та релігійної приналежності докторів, всі вони об’єднуються заради порятунку людських життів. Крім того, у них є ще одна загальна «особливість» – це мова латинь.

Крім того, професія лікаря – одна з найбільш найдавніших на планеті. З’явившись на зорі самого людства, вона завжди цінувалася і шанувалася. Отриманий лікарями досвід записували на папері для майбутніх поколінь. І хоча спочатку у докторів в арсеналі були лікарські трави, мазі, мінерали та різні ритуали, а саме лікування вважалося чаклунством або містикою, але вже тоді ця професія була дуже шанована. Йшли століття, а з ними і медицина, ставши наукою, просунулася далеко вперед. Люди навчилися перемагати такі страшні хвороби, як холера, віспа, туберкульоз, сибірська виразка … Все це дало можливість істотно підвищити середню тривалість життя людини і полегшити страждання багатьох людей.

Сучасні медики спираються в своїй роботі на величезну кількість знань і колосальний досвід лікарів усіх часів. Тому лікар сьогодні – це дуже складна і відповідальна робота, адже в його руках людські життя, найцінніше, що є в світі. А ще – і дуже затребувана. Будь-який сучасний чоловік хоча б раз в житті був у лікаря і йому складно уявити своє повсякденне життя без них.

Самі ж доктора і всі працівники охорони здоров’я своє професійне свято – Міжнародний день лікаря – відзначають різними святковими і просвітницькими заходами. У цей день прийнято проводити різні семінари, пізнавальні лекції про лікарської професії, виставки та презентації.

Follow us on Social Media