Skip to main content

ОНОВЛЕНО ПЕРЕЛІК ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА МЕДВИРОБІВ, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ РЕІМБУРСАЦІЇ

25 Серпня 2023 року

Відповідний наказ “Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року” опубліковано на сайті МОЗ. 

Наказ набирає чинності з 31 серпня 2023 року. Ознайомитися з ним можна за посиланням https://cutt.ly/BwhFSukp.

Завдяки розширенню програми реімбурсації пацієнти з діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові.

Паліативні хворі можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби.

Пацієнти зможуть отримати їх безоплатно або з частковою доплатою. Вартість даних медичних виробів та ліків аптекам відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України.

Тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові для індивідуального глюкометра застосовують хворі з встановленим діагнозом “Цукровий діабет першого типу”.

Тест-смужки можна буде з жовтня 2023 року за електронним рецептом.

Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів застосовують люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Знеболювальні для паліативних хворих відпускатимуться за електронним рецептом.

У програму реімбурсації додано Морфін (Morphine).

Загалом оновлений реєстр включає 411 лікарських засобів, 72 – препарати інсуліну, 9 – комбінованих лікарських засобів, 23 – медвироби (тест-смужки).

Отримати препарати і медвироби за оновленим реєстром можна буде з 31 серпня.

Невдовзі ми розповімо про оновлення в реєстрі та докладний маршрут, як отримати тест-смужки та знеболювальні для паліативних хворих.

Джерело: НСЗУ Національна служба здоров’я України