ПРОГРАМА “ДОСТУПНІ ЛІКИ” ДОПОВНЕНА НА 41 НОВИЙ ПРЕПАРАТ

Наказом МОЗ України від 05.02.2018 № 177 затверджено новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою.

Оновлений реєстр ліків включає 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних (нагадаємо, що раніше до нього входило198 препаратів 43 виробників).

Оновлений реєстр також був доповнений ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу — Лозартан (11 препаратів) та Глібенкламід (3 препарати). Загалом у програмі 23 діючі речовини.

У порівнянні з попереднім переліком у новому реєстрі стало на 24 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, на 14 – для діабету ІІ типу, на 3 – для лікування бронхіальної астми.

Завдяки новому механізму ціноутворення (додаткові 5 днів для фармкомпаній для зниження своїх цінових пропозицій), список безоплатних препаратів вдалося розширити додатково на 13 найменувань. У новому переліку вже міститься 47 препаратів, що на 100% відшкодовуватимуться за державний кошт.

Як і раніше, реєстр препаратів програми “Доступні ліки” включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

Ознайомитися з реєстром лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року можна тут

Порядок видачі рецептів залишається незмінним. За наявності підстав їх виписують у ході прийомів лікарі-терапевти, лікарі-кардіологи, лікарі-ендокринологи. Нагадуємо про необхідність попереднього запису на лікарські прийоми.

До  програми «Доступні ліки» задіяні аптеки ТОВ «Астарта», куди можуть звертатися пацієнти поліклініки № 20 для отримання ліків за рецептами. Аптечні пункти знаходяться у будівлі поліклініки за адресою: пр. Московський, 179 (1 поверх); у філії медзакладу за адресою: вул. Камишева Івана, буд.35 та на Туркестанському житловому масиві за адресою: вул. Туркестанська, 44.

Follow us on Social Media