Skip to main content

ПРОГРАМА «ДОСТУПНІ ЛІКИ»: У СЕРПНІ ПОТОЧНОГО РОКУ ОНОВЛЕНО РЕЄСТР ПРЕПАРАТІВ

10 Серпня 2018 року

З серпня 2018 року згідно з оновленим реєстром препаратів урядової програми «Доступні ліки» збільшена кількість безоплатних препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми до 59 . Загалом реєстр ліків містить 261 препарат, що підлягає реімбурсації (відшкодуванню вартості державним коштом).

Минуло більше року з початку реалізації урядової програми «Доступні ліки», яка передбачає отримання пацієнтами ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безоплатно або з невеликою доплатою.

Ця програма успішно діє в Україні, вона стала невід’ємною складовою діяльності КНП «Міська поліклініка №20». Як повідомила заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги медзакладу Ольга Азарова, згідно зі статистичними даними з початку 2018 року 7281 пацієнт поліклініки скористався можливістю отримати ліки для лікування найбільш поширених хвороб за безкоштовними рецептами, або частково сплативши їх вартість. Лікарями виписано 20584 рецепта на препарати, що входять в реєстр, аптеками-учасницями урядової програми відпущено ліків на суму, що становить 994837 грн.

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки» Наказ МОЗ України

За повідомленням МОЗ України, до оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат, що на 22 препарати більше, ніж у минулому реєстрі. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних, – значиться на сайті МОЗ України.

Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то впродовж наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів, – значиться на сайті МОЗ.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній, які суттєво знизили ціни для українських споживачів (зокрема, компанії КРКА (Словенія, Orion (Фінляндія), AstraZeneca (Швеція).

Порядок видачі рецептів залишається незмінним. За наявності підстав їх виписують у ході прийомів лікарі-терапевти, лікарі-кардіологи, лікарі-ендокринологи  та лікарі-невропатологи. Нагадуємо про необхідність попереднього запису на лікарські прийоми. З рецептом, де зазначена діюча речовина, необхідно звернутися до аптеки, яка є учасником програми «Доступні ліки», та отримати необхідні препарати.

Переглянути перелік препаратів, які надаються пацієнтам безоплатно