РОЗШИРЕНО РЕЄСТР БЕЗОПЛАТНИХ ЛІКІВ ПО УРЯДОВІЙ ПРОГРАМІ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

У відповідності до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2019 року № 1805 розширено реєстр ліків, які отримують пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

Нова редакція Реєстру містить повний перелік препаратів, які підлягають реімбурсації. Їх кількість збільшилась на 14 позицій і становить 254 лікарські засоби (в тому числі: 195 – для лікування серцево-судинних захворювань, 45 – діабету ІІ типу, 14 – бронхіальної астми).

Кількість безоплатних ліків для пацієнтів зросла з 64 до 78. До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, але й зарубіжних (країн ЄСта Ізраїлю).

На Урядовому порталі зазначають, що Національна служба здоров’я України вперше здійснювала формування Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації (НСЗУ реалізує урядову програму реімбурсації з 1 квітня 2019 року). Завдяки використанню електронних інструментів оновлена програма «Доступні ліки» стала зручнішою і для пацієнтів, і для аптек. Аптека має один договір з НСЗУ на участь у програмі, пацієнт може отримати електронний рецепт у лікаря, якого обрав за декларацією, а отримати свої «Доступні ліки» можна у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, – незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

Переглянути оновлений перелік лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за урядовою програмою «Доступні ліки».

Працює контакт центр НСЗУ, до цього можна звернутися з питань реалізації програми за телефоном 16-77.

Адміністрація КНП «Міська поліклініка №20» ХМР нагадує пацієнтам, що виписка електронних рецептів проводиться лікарями-терапевтами та сімейними лікарями у ході лікарських прийомів. Просимо звертатися за рецептами та отримувати ліки у аптеках-учасницях урядової програми «Доступні ліки».

 

 

Follow us on Social Media