УСПІШНА РОБОТА ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ МЕДИЦИНИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЗУСИЛЬ МЕДПРАЦІВНИКІВ ТА АКТИВНОСТІ ПАЦІЄНТІВ

Триває національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», що проводиться в рамках медичної реформи. Зусиллями медиків та пацієнтів закладаються передумови для подальшого покращення якості медичного обслуговування. Не будьте байдужими! Підпишіть декларацію про надання первинної медичної допомоги!

Впродовж  декількох останніх місяців колектив КНП «Міська поліклініка №20» ХМР активно працює над реалізацією прийнятої в Україні медичної реформи. Вже закладено організаційне підґрунтя цієї важливої справи, проведено структурні перетворення:

  • поліклінікою отримано статус комунального некомерційного підприємства;
  • створено Центр первинної медико-санітарної допомоги;
  • проведено реєстрацію в електронній системі eHealth;
  • з Національною службою здоров’я України підписано договір про медичне обслуговування населення по програмі медичних гарантій;
  • лікарі-терапевти та сімейні лікарі загальної практики пройшли реєстрацію в електронній системі eHealth, мають електронні цифрові підписи та отримали право підписувати декларації з пацієнтами на надання первинної медичної допомоги.

Суттєва увага приділяється освоєнню медперсоналом навичок роботи з програмним забезпеченням, розробленим для реалізації процесів реформування. Сьогодні всі лікарі та медсестри Центру ПМСД у повному обсязі володіють теоретичними знаннями та практичними навичками роботи на ПК у частині оформлення декларацій, запису на прийом, ведення медзвітності тощо.

Участь у започаткованій МОЗ України національній кампанії «Лікар для кожної сім’ї»  – ключове завдання, над вирішенням якого наразі працюють медичні працівники поліклініки №20. Значна кількість пацієнтів району обслуговування поліклініки вже визначилась з вибором лікарів, які опікуватимуться їхнім здоров’ям, станом на  кінець грудня 2020 року підписано 34 тис. 888 декларацій на надання первинної медичної допомоги харків’янам.

З 1 жовтня  принцип «гроші ходять за пацієнтом», який є однією з новацій реформування, став реальністю, надаючи медзакладу змогу отримувати відповідне фінансування за базовим тарифом 370 грн. на людину на рік із застосуванням вікових коефіцієнтів. Але це стосується виключно пацієнтів, які вже підписали декларації.

Тож  об’єм фінансування знаходитися у прямій залежності, насамперед, від кількості підписаних декларацій. Відповідальний вибір самого пацієнта дозволить безпосередньо впливати на суму коштів, які надійдуть у поліклініку і сприятимуть підвищенню рівня надання медичної допомоги населенню.

Таким чином, щоб закласти основи фінансування поліклініки, вся діяльність якої підпорядкована наданню якісних медичних послуг, треба об’єднати зусиллями медпрацівників та самих пацієнтів.

Адміністрація поліклініки в черговий раз нагадує про необхідність визначитися з вибором лікаря Центру ПМСД, який буде опікуватися Вашим здоров’ям,  та підписати декларацію про надання первинної меддопомоги. Процедура підписання необтяжлива і займає мінімальну кількість часу. Нагадуємо, що при собі необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Не зволікайте з візитом до поліклініки, пам’ятайте про його важливість! 
Детальніше про оформлення декларації читайте на сайті поліклініки за посиланням https://20pol.city.kharkov.ua/?p=2093

Адміністрація КНП «Міська поліклініка №20» ХМР

Follow us on Social Media