ВАКЦИНАЦІЯ – ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАХИСТИТИСЯ ВІД КОРУ

Адміністрація КНП «МП №20» ХМР повідомляє про наявність у поліклініці комбінованої трьохкомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи) виробника PRIORIX GSK (Бельгія).

Пріорикс — безпечна, ефективна та якісна вакцина, прекваліфікована ВООЗ, що є найавторитетнішою організацією у сфері охорони здоров’я у світі, – повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України. – Ці та інші вакцини, що входять до календаря щеплень, закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) коштом державного бюджету для проведення безоплатного щеплення.

За детальною інформацією щодо проведення вакцинації пацієнтам поліклініки слід звертатися до лікарів-терапевтів, з якими підписано декларацію. Консультація лікаря перед щепленням є обов’язковим та важливим етапом, що мінімізує ризики для здоров’я.

Зверніть увагу! У відповідності до  Положення «Про організацію і проведення профілактичних щеплень», затвердженого МОЗ України, передбачено, що медичний огляд перед щепленням та оформлення медичного висновку лікаря за результатом обов’язкового медичного огляду особи, яка підлягає щепленню, проводиться БЕЗПОСЕРЕДНЬО У ДЕНЬ ЩЕПЛЕННЯ.

У зоні ризику серед дорослих:  люди, які не хворіли на кір і належать до груп професійного ризику у відповідності до Наказу МОЗ України від 26.06.2018 № 1216 “Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями”:

  • медичні працівники;
  • працівники освітніх закладів та немедичні працівники закладів охорони здоров’я;
  • представники силових структур (МВС, Міноборони, СБУ,Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);
  • студенти навчальних закладів без обмеження віку.

Вакцинація проти кору є плановим заходом. У випадках контактування з хворим на кір  щеплення за рекомендацією лікаря може проводитись екстрено (протягом 72 годин після контакту).

За рекомендаціями лікарів-інфекціоністів варто перевіряти показники напруги імунітету до кору. З цією метою проводиться лабораторне дослідження: імуноферментний аналіз крові (ІФА), який відображає наявність або відсутність антитіл до вірусу кору. Результати дослідження є підставою для визначення лікарем тактики проведення профілактичних заходів.

Здача крові на напруженість імунітету до кору проводиться у ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України», за адресою: м. Харків, Померки, 70, 1-й поверх, кабінет № 122, контактні телефони: (057) 315-00-07, (057) 315-04-13, (057) 315-02-91.

Довідково:

Кір — небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання. Кір передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних захворювань, а також до інвалідності та смерті. У дорослих кір зазвичай має набагато важчий перебіг. Тож у разі, коли дорослі пропустили у дитинстві щеплення від кору, краснухи, паротиту, їх треба обов’язково надолужити.

Специфічного лікування від кору немає, полегшити стан хворого може лише симптоматичне лікування. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – ВАКЦИНАЦІЯ.

Протипоказання до вакцинації КПК

  1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
  2. Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).
  3. Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).
  4. Вагітність. Вакциною КПК не прищеплюють вагітних, адже вона містить живі віруси. Щеплення проти кору необхідно зробити на етапі планування вагітності.

Віруси не знають кордонів. Однак навіть якщо кір завезено з іншого регіону чи країни, то в середовищі, де рівень охоплення вакцинацією не нижчий за 98%, хвороба не буде поширюватися. Охоплення вакцинацією формує так званий колективний імунітет.

Памятайте! Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня охоплення щепленнями у країні.

За матеріалами сайту МОЗ України

Follow us on Social Media